עבודה עם מאטלאב

במסגרת העבודה במעבדה א', עיבוד הנתונים יתבצע דרך תוכנת מחשב הנקראת "MATLAB". "MATLAB" היא תוכנה המיוצרת ע"י חברת Math/works, והיא כוללת שפת תכנות וממשק. התוכנה המאפשרת טיפול קל ונוח במטריצות, שימוש בפונקציות ונתונים, יצירת ממשקי משתמש ועוד. התוכנה נמצאת בשימוש נרחב באקדמיה, במיוחד בנושאי לימוד של אנליזה נומרית ואלגברה לינארית, ונפוצה גם בקרב מדענים העוסקים בעיבוד תמונה, סימולציות של תהליכים פיzיקאליים, חישובים נומריים ותחומים נוספים. הסטודנטים יחשפו לתוכנה גם בהמשך לימודיהם בקורסים נוספים.

 

בכדי להקל על השימוש בתוכנה עבור הסטודטנים המתחילים, נכתב במעבדה יישום ייחודי עבור עיבוד נתונים הנקרא "fitgui". היישום מכיל ממשק משתמש נוח ומאפשר ביצוע התאמות (גם לינאריות וגם לא לינאריות) לסט נתונים מדוד עם אי וודאויות מוגדרות, יצירת גרפים וגרפי שארים וחישוב פרמטרי ההתאמה. ה-"fitgui" עובד מעל תוכנת המאלטאב, כלומר, יש לפתוח את המאטלאב וממנו להפעיל את היישום. יש להוריד את הקבצים הרלוונטיים ליישום זה על מנת להשתמש בהם:

קבצי הקוד ליישום FitGUI

 

המאטלאב הינה תוכנה הדורשת רישיון. האוניברסיטה מספקת גישה לסטודנטים דרך המערכת האוניברסיטאית לתוכנה, גם לגישה דרך מחשבי האוניברסיטה וגם לעבודה מהמחשב הביתי. להלן הנחיות לגישה לתוכנה דרך המחשב הביתי:

הנחיות לעבודה במאטלאב דרך remoteapp בבית

 

 ניתן להתחבר דרך מחשבי המעבדה לכונן האישי שמסופק לסטודנטים ע"י האוניברסיטה, עליו ניתן לשמור קבצים. הגישה לכונן זה מהבית יכולה להתבצע או באמצעות WinSCP, תוכנה חינמית להעברת קבצים, או ישירות דרך המאטלאב. להלן הנחיות לגישה לכונן זה בשתי הדרכים הנ"ל:

הנחיות לגישה מהבית לתיקיות הבית על שרתי האוניברסיטה

הנחיות לגישה לכונן האישי דרך המאטלאב בבית

 

לנוחיותכם, קישור לשרת הוידאו בו תוכלו למצוא מצגת מצולמת על אופן העבודה עם מאטלאב וה-fitgui של המעבדה, כולל דוגמאות.

וידאו עבודה עם מאלטאב

 

לבעיות נוספות בהתחברות לתוכנה יש ליצור קשר עם מוקד התמיכה באגף המחשוב של האוניברסיטה בטלפון: 03-6408888 או באתר מוקד התמיכה.

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive