מועמדים לתואר ראשון

שאלות ותשובות נפוצות (FAQ) למועמדים לתואר ראשון

 

שאלות 

 

תשובות 

ציון ההתאמה - מתי צפוי לרדת?

enlightened

 

ציון ההתאמה נקבע ביחס לביקוש הגבוה ללימודים בביה״ס. בהתאם למספר המתקבלים ומסדירי מקדמת שכר לימוד, תשקל אפשרות של ירידה בחתך. החתך הסופי לשנה״ל הבאה נקבע בחודשי הקיץ. לצערנו אין אפשרות לנבא מה יהיה החתך הסופי.

 

אפשרות לקבלה/חריגה על תנאי?

enlightened

 

מתוך מחויבות לשקיפות והגינות הקבלה לביה״ס היא על סמך עמידה בתנאי הקבלה בלבד: עמידה בציון ההתאמה הנדרש או קבלה על סמך לימודים קודמים, כפי שמפורט באתר ההרשמה. קיימים מסלולי קבלה נפרדים לזכאים למצטייני פריפריה, העדפה מתקנת, בני קהילת יוצאי אתיופיה ובוגרי החינוך החרדי.

 

מסלול הנדסת תוכנה?

enlightened

 

תחום ״הנדסת תוכנה״ הוא אחד מבין תחומים רבים הנלמדים בביה״ס. אמנם, התואר הניתן הנו ״בוגר.ת מדעי המחשב״ ולא ״מהנדס.ת תוכנה״ אך, בוגרי ביה״ס הם מהנדסי התוכנה בתעשייה. ״מהנדס תוכנה״ הוא שם המקצוע.

 

קבלה לסמסטר ב (סמסטר אביב)?

enlightened

 

הקבלה לביה״ס היא בסמסטר חורף בלבד (אוקטובר/ נובמבר). קבלה לסמסטר ב׳ אפשרית רק דרך אפיק המעבר מהאוניברסיטה הפתוחה.

 

מעבר למדעי המחשב מחוג אחר?

enlightened

 

ניתן לעבור ממתמטיקה מחוגים אחרים בפקולטה ובפקולטה להנדסה. המעבר מותנה בציונים גבוהים במיוחד ולפעמים בהשלמות. תנאי מעבר מדויקים יותר אפשר לקבל במזכירות תלמידים. מומלץ רק למי שרוצה ללמוד משהו אחר מצטיינ.ת ומשנה את דעתו.ה.

 

אפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה?

enlightened

 

אפיק זה יאפשר לסטודנטים להתחיל את דרכם האקדמית במסגרת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה ואחר כך, אם יבחרו לעשות כן, להשלים לימודים לתואר ראשון חד-חוגי במדעי המחשב בביה"ס למדעי המחשב של אוניברסיטת תל-אביב. הקבלה לשנה ב בביה"ס היא על-סמך הישגים במקבץ הקורסים של האו"פ.

קישור לפרטים>>

מה הם השילובים המומלצים בבחירת מסלול?

enlightened

 

ניתן ללמוד מסלול חד חוגי וכן לשלב מדעי המחשב עם כל מסלול דו חוגי בקמפוס. התוכנית המשותפת עם הנדסת חשמל היא ארבע שנתית, השאר שלוש. אין מסלול מומלץ תבחרו מה שמעניין אתכם או מה שמוביל לקריירה שאתם שואפים אליה.

 

מלגות ומענקי הצטיינות?

enlightened

 

האוניברסיטה מעניקה מענק בגובה חצי שכר הלימוד למתקבלים עם ציוני התאמה גבוהים כמפורט בקישור>>. מלגות על בסיס קריטריונים אחרים פרטים באתר מדור הרווחה של דקנאט הסטודנטים>>. בבית הספר למדעי המחשב תוכנית מצטיינים, לפרטים נוספים>>

 

 

אפשרות לפריסת הלימודים?

enlightened

 

משך הלימודים התקני לתואר הנו 3 שנים (4 בתוכנית המשולבת עם הנדסת חשמל). ישנה חובת סיום חובות שנה א׳ תוך שלושה סמסטרים.

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>