דקאנית הפקולטה - פרופ' טובה מילוא

עודכן: 21.09.2022

דקאנית פקולטה - פרופ' טובה מילוא

מבנה הפקולטה למדעים מדויקים

הפקולטה שלנו כוללת את המדעים המתימטיים: ביה"ס למדעי המתמטיקה וביה"ס למדעי המחשב ואת המדעים הפיזיקליים: ביה"ס לפיזיקה ולאסטרונומיה, ביה"ס לכימיה והחוג למדעי כדור הארץ.

הפקולטה נהנית ממוניטין ויוקרה רבה בעולם, הן בשל רמת החוקרים ורמת המחקר המתבצע בין כתליה והן בשל רמת ההוראה הגבוהה ותכניות הלימודים העשירות והמגוונות.

הלימודים בפקולטה מאתגרים ביותר - זהו כבוד גדול להימנות עם בוגרי פקולטה זו ומוסמכיה.

 

סגל הפקולטה

הפקולטה שלנו מונה כ-150 חברי סגל. היא גדלה וצפויה לגדול בשנים הבאות. כאשר מוסיפים לכך את חילופי המשמרות בשנים האחרונות ואת אלו הצפויים בשנים הבאות - חברי.ות סגל ותיקים.ות פורשים.ות והדור הצעיר מחליף אותם - אנו עדים לשינוי משמעותי ביותר בהרכב ובגילו של הסגל הבכיר. אני יכולה לומר בביטחון רב ומתוך ידיעה ברורה, כי כל אחת ואחד מחברי.ות הסגל הנקלטים הינו נכס למדינה בכלל ולאוניברסיטה בפרט. כל אחד ואחת מהם שבו אלינו ממוסדות מחקר יוקרתיים בחו"ל, ואין לי ספק כי יובילו את המדע והטכנולוגיה בארץ לדרגה הגבוהה הבאה.

אנו סגל הפקולטה רואים את עצמינו מחויבים לחינוך הדורות הבאים של אנשי המדע והטכנולוגיה. מדע וטכנולוגיה הינם נדבך משמעותי לכל מדינה. עבור מדינת ישראל מדע וטכנולוגיה הינם עניין קיומי.

 

תכניות המחקר - יצירתיות ודמיון

תכניות המחקר בפקולטה שלנו מכסות את עיקר תחומי המחקר במדעים המדויקים וברמה הגבוהה ביותר. אנו מחנכים למעלה מאלפיים סטודנטים.יות לתואר ראשון ואלף סטודנטיםיות לתארים מתקדמים. אנו מקבלים ללימודים בפקולטה רק את הסטודנטים.יות הטובים.ות ביותר. את בוגרינו תמצאו בנקל במשרות מובילות באקדמיה ובתעשייה, בארץ ובחו"ל.

היעד העיקרי שלנו בחינוך שלכם הינו החינוך לחשוב ולהיות יצירתי. דמיון חשוב מידע. לוגיקה לוקחת אותנו בבטחה מנקודה אלף לנקודה בית, אבל הדמיון לוקח אותנו לכל מקום.

את האינטואיציה והדמיון יש לפתח. בכינוס חבר הנאמנים האחרון, ניהלנו דיון מרתק על חשיבות הדמיון והיצירתיות בעולם המדעי. אין לי ספק שהלימודים בפקולטה תורמים לפיתוח היצירתיות והדמיון.

אנו עוסקים בימים אלה בהקמת מרכזי יזמות וחדשנות בקמפוס, בשיתוף עם חברות היי טק מובילות בארץ ובעולם. המרכזים יסייעו לקדם רעיונות של סטודנטים ובוגרים ולהביאם לכדי בשלות ומוצר בסיום התהליך.

 

תארים מתקדמים בפקולטה

התכניות לתארים גבוהים בפקולטה מאפשרות בנוסף ללימודים מתקדמים, לבצע עבודות מחקר ברמה בינלאומית יחד עם אנשי מדע מן השורה הראשונה. חווית המחקר אין שני לה - התגלית המדעית מאפשרת להיות במקום בו איש לא עמד קודם לכן. הייתי אומרת: זהו עולם מדהים. אינשטיין אמר על המחקר המדעי: "אני רוצה לדעת מהן מחשבות האל, השאר אלו רק פרטים". האתגר במחקר המדעי עצום. המדען הבריטי סטיבן הוקינג אמר פעם על הויכוח המפורסם בתורת הקוונטים (האם חוקי הטבע דטרמיניסטיים או סטטיסטיים): "לא רק שאלוהים משחק בקוביות, הוא גם זורק אותן למקום בו לא נראה את התוצאה".

 

תכניות עתידיות - יזמות וחדשנות

לסיום, אין לי ספק כי כל התלמידים אשר ילמדו בפקולטה שלנו יזכו לחווית לימודים מעמיקה ממיטב המרצים.ות בתחומי המדע והטכנולוגיה, לאתגר מחקרי גבוה, לפיתוח הדמיון, המחשבה, היצירתיות והמצוינות ולעיסוק ביזמות ובחדשנות. 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>