חובות אוניברסיטאיים

עודכן: 16.08.2022

חובות אוניברסיטאיים

קורסים בשפה האנגלית

פטור באנגלית

פטור בעברית

תוכנית "שאר רוח"

תוכנית "כלים שלובים"

 

 

 

 

קורסים בשפה האנגלית

כל תלמיד מחויב ללמוד שני קורסים שיתנהלו בשפה האנגלית במהלך התואר כחלק מתכנית הלימודים. תלמיד במסלול הדו-חוגי יוכל לבחור באיזו תוכנית לימודים ללמוד את הקורסים באנגלית.

 

 

פטור באנגלית

תלמידי הפקולטה חייבים להגיע, עד תום הסמסטר השלישי מתחילת לימודיהם באוניברסיטה, לרמת "פטור" באנגלית. עליהם להירשם לקורסים המתאימים לרמה שהשיגו בבחינות המיון באנגלית.

 

היחידה ללימודי שפות עורכת קורסים ברמות שונות לתלמידים שלא השיגו רמת "פטור" במבחני המיון.

 

תלמידים שלא השיגו ציון "פטור" בבחינות המיון חייבים להשתתף בקורס בהתאם לרמה שאליה סווגו ולהגיע לרמת "פטור" עד תום הסמסטר השלישי ללימודיהם באוניברסיטה. הודעות מפורטות באשר למועדי הרישום תפורסמנה באתר האינטרנט ובאתר היחידה ללימודי שפות.

 

הרישום לקורס ברמת "טרום בסיסי" מתבצע במשרדי בית הספר להוראת שפות, בניין ווב, חדר 205. מועדי הרישום מתפרסמים באתר היחידה ללימודי שפות.

 

הרישום לקורס ברמת "בסיסי" מתבצע במשרדי בית הספר להוראת שפות, בניין ווב, חדר 205. מועדי הרישום מתפרסמים באתר היחידה ללימודי שפות.

 

הרישום לקורס ברמת "מתקדמים" במחיצה "מידע אישי לסטודנט".

לרישום יש להקיש מספר תעודת הזהות והסיסמה.

 

מערכת השעות של קורסי אנגלית מתפרסמת ביחידה ללימודי שפות.

פרטים נוספים ראה בתקנון הכלל אוניברסיטאי.

 

 

פטור עברית

חובה להשיג פטור בעברית עד תום הסמסטר השני ללימודים. 

 

ניתן להירשם לקורס במרכז ללימודי עברית.

 

פרטים נוספים ראה בתקנון הכלל אוניברסיטאי.

 

 

תוכנית "שאר רוח" (לתלמידים שהחלו לימודיהם החל משנת תשפ"ב

תוכנית "שאר רוח" חושפת את תלמידי הפקולטה לקורסים ממדעי הרוח וזאת מתוך הכרה שפריצות דרך משמעותיות הן לעיתים רבות שילוב של חדשנות טכנולוגית עם חזון הומניסטי (לדוגמה: רשתות חברתיות, מודלים של כלכלה שיתופית, ויקיפדיה והסתייעות בחוכמת המונים, פלטפורמות הוראה מרחוק ועוד).

 

רשימת הקורסים הנכללים בתוכנית עומדת בסימן קורסים שמפגישים את התלמידים עם צורות חשיבה, שאלות מרכזיות בתרבות, פרקטיקה של ידע ופרשנות, והכרעות אתיות שמתמודדות עם צרכים ממשיים. אנחנו מאמינים שלתכנים אלה יש משמעות גם עבור לימודיכם בתחומי המדעים והטכנולוגיה.

 

במסגרת התכנית מוצעים לתלמידים קורסים בחמש צורות הוראה שונות: מקוונים, היברידיים, פרונטליים, סדנאיים ומשלבי עשיה.

 

החל משנת הלימודים תשפ"ב, על תלמיד לתואר בוגר להשתתף במספר קורסים בהתאם לחוג/י הלימוד שלו ובהתאם למסלול הלימודים שבחר (חד-חוגי, מורחב, דו-חוגי, משולב). 

 

מומלץ ללמוד קורס אחד לפחות כבר מן השנה הראשונה ללימודים.

 

קורסי התוכנית "שאר רוח" הם חלק מחובות התלמיד לסיום התואר, והם יופיעו בגיליון הציונים הרשמי של התלמיד. חובה על התלמיד לעמוד בהצלחה בדרישות הקורס. ציוני הקורסים אינם משתקללים בציון הסופי לתואר.
הרישום לקורסים יתבצע במסגרת הרישום בבידינג.

 

 

תוכנית "כלים שלובים" (לתלמידים שהחלו לימודיהם לפני שנת תשפ"ב

אוניברסיטת תל-אביב, בעידוד המועצה להשכלה גבוהה, דוגלת ברעיון שעל כל תלמיד לתואר בוגר להרחיב את ידיעותיו מעבר לתחום הלימוד שבחר ללמוד. על כן במסגרת החובות הלימודיות לתואר בוגר נדרשים תלמידים  להשתתף בקורסים מהתוכנית "כלים שלובים.

 

על תלמיד לתואר בוגר להשתתף במספר קורסים בהתאם לחוג/י הלימוד שלו ובהתאם למסלול הלימודים שבחר (חד-חוגי, מורחב, דו-חוגי, משולב). 

מומלץ ללמוד קורס אחד לפחות כבר מן השנה הראשונה ללימודים.

 

קורסי התוכנית "כלים שלובים" הם חלק מחובות התלמיד לסיום התואר, והם יופיעו בגיליון הציונים הרשמי של התלמיד. חובה על התלמיד לעמוד בהצלחה בדרישות הקורס. ציוני הקורסים אינם משתקללים בציון הסופי לתואר.

 

הרישום לקורסי "כלים שלובים" הוא סמסטריאלי. הרישום לתלמידים המחויבים ב"כלים שלובים" יתבצע דרך מערכת בידינג. מידע מדויק לפקולטות ולתלמידים יפורסם בהמשך. 

 

סמסטר א': הרישום המקוון (דרך מערכת בידינג) יתבצע בשני מקצים:

 

מקצה 1: 13/9/22בשעה 11:00 עד 15/9/21 בשעה 10:00. 

 

מקצה 2: 21/9/22 בשעה 11:00 עד 29/9/22בשעה 10:00. 

 

מ-20/10/22 ועד ה-3/11/22 ייפתח הרישום על בסיס מקום פנוי לכלל התלמידים באוניברסיטה, לרבות תלמידים המחויבים ב"כלים שלובים" המעוניינים להירשם לקורסים נוספים מעבר למכסה המותרת להם. הרישום יתבצע באמצעות טופס מקוון שנמצא באתר האינטרנט של התכנית.

 

סמסטר ב': הרישום יתבצע באותו אופן כמו בסמסטר א'. פרסום המועדים המדויקים יימסר בהמשך.

 

מידע על הקורסים המוצעים בתשפ"ג יפורסם באינטרנט באתר התכנית "כלים שלובים" לקראת סוף חודש יולי 2022. 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>