קבלה לתכנית

 

מסלולי קבלה לתכנית:

 1. תלמידים שציון הבגרות או ציון ההגשה (המגן) שלהם במתמטיקה ברמה של  5 יחידות הינו 90 ומעלה, יתבקשו לגשת למבחן קבלה (מבחן C), תלמיד שיעבור בהצלחה את מבחן הקבלה יהיה רשאי להתקבל כתלמיד "במעמד מיוחד" לתוכנית.
   

 2. תלמידים שלמדו שני קורסים אקדמיים ויותר במתמטיקה במוסד אקדמי אחר והשיגו ממוצע ציונים של 85 לפחות, ולא פחות מ- 75 בכל קורס, יוכלו להתקבל לתוכנית. תלמידים אלו יצרו קשר עם רכזת התוכנית בטל' 03-6407161.
   

 3. התוכנית מקיימת שני קורסי הכנה (A+B) סמסטריאליים בהם לומדים התלמידים את החומר הדרוש כדי להתחיל לימודי תואר ראשון במתמטיקה. בסיום כל קורס על התלמידים להצליח במבחן מסכם. תלמיד שיעבור בהצלחה את מבחן הסיום של קורס הכנה ב' (מבחן C), רשאי יהיה להתקבל לתוכנית. קורסי ההכנה (מיועד לתלמידים שעדיין לא סיימו את הבגרות במתמטיקה).

בקורס הכנה א' נלמדים הנושאים הבאים: אלגברה, גיאומטריה וטריגונומטריה. בקורס הכנה ב' נלמדים הנושאים הבאים: הנדסת המרחב, חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי, גיאומטריה אנליטית, אינדוקציה מתמטית, נוסחת הבינום, מספרים מרוכבים וקומבינטוריקה. חלוקת הנושאים בין שני הקורסים עשויה להשתנות.

 

בסיום כל קורס על התלמידים להצליח במבחן מסכם. תלמיד שעובר בהצלחה את מבחן הסיום של קורס הכנה ב', שנקרא מבחן C, רשאי להתקבל לתוכנית. מועדי המבחנים כולל מבחן C , מתפרסמים מעת לעת באתר התוכנית, וניתן להירשם אליהם דרך אתר התוכנית. כמו כן ניתן להתקשר לרכזת התוכנית ולהתעדכן על מועד המבחן הבא.

 

קורסי ההכנה (מיועד לתלמידים שעדיין לא סיימו את הבגרות במתמטיקה):

התכנית מקיימת שני קורסי ההכנה שבהם לומדים התלמידים את החומר הדרוש כדי להתחיל לימודי תואר ראשון במתמטיקה.

ניתן לקבל רשימת נושאים שנלמדים בקורסים א' ו- ב' בלינק הבא: סילבוס של קורסי ההכנה

בשני קורסי ההכנה א' + ב', לומדים התלמידים את החומר הדרוש כדי להתחיל לימודי תואר ראשון במתמטיקה. כדי להתקבל לקורס א' על התלמיד להצליח במבחן קבלה, שנקרא מבחן A.

מבחן זה מיועד לתלמידים בכיתות ז', ח' ו-ט' בעלי יכולת גבוהה בפתרון בעיות מתמטיות והבנה מעמיקה באלגברה וגיאומטריה ברמה של כיתה ט'.

גם תלמידי כיתה י' רשאים לגשת למבחן זה. מבחןA  מתקיים בדרך כלל שלוש פעמים בשנה, בסמוך לפתיחת הסמסטר, מועד המבחן מתפרסם באתר התוכנית.

 

כדי להצליח במבחן הקבלה על התלמיד לענות על 4 שאלות נכונה מתוך סה"כ השאלות הקיימות במבחן.

 

תלמיד אשר מכיר את החומר שנלמד בקורס הכנה א' רשאי לגשת לבחינה המסכמת של הקורס, הנקראת מבחן B, ואם יעמוד בה בהצלחה, יוכל להתקבל לקורס הכנה ב' בלי שלמד לפני כן את קורס הכנה א'.

קורסי ההכנה אינם ניתנים בכל סמסטר ופתיחתם תלויה במספר הנרשמים.

 

כל אחד משני קורסי ההכנה נמשך בין 14-13 שבועות. בכל שבוע מתקיים מפגש של 3 שעות. עלות ההשתתפות בכל קורס הכנה היא 1,000 ₪.

 

תלמידים שמעוניינים להתקבל לתוכנית במסלול של הקורסים ומבקשים להשתתף במבחני המיון עליהם להירשם כאן.

 

בית הספר למדעי המתמטיקה באוניברסיטת תל-אביב הוציא לאור שלושה ספרים הכוללים מבחנים משנים קודמות ופתרונותיהם. ספרים אלה יכולים לעזור בהכנת התלמידים למבחני המיון:

 • ספר א' (מבחני A) המחיר – 70 ₪

 • ספר ב' (מבחני B) המחיר – 70 ₪

 • ספר ג' (מבחני C) המחיר – 70 ₪

 את הספרים ניתן לרכוש באמצעות: כרטיס אשראי, מזומן או שיק אצל מעיין נאמן רכזת קורסים באוניברסיטת תל אביב לנוער טל': 03-6407161 (נא לתאם הגעתכם מראש).

 

הרישום לתכנית לתלמידים שעומדים בתנאי הקבלה מתבצע באופן הבא:

 1. השתתפות במפגש תלמידים חדשים שנערך מידי סמסטר (המועד מפורסם בעמוד זה למטה).

 2. קבלת אישור לרישום כתלמידים במעמד מיוחד, יש להציג אישור על מבחן הבגרות ברמה של 5 יחידות בציון 90 ומעלה או ציון מגן  90 (לאלה שטרם קיבלו את ציון הבגרות הסופי) וציון מבחן מיון ברמה C

 3. על תלמידים שסיימו את קורסי הכנה A, B ועברו את המבחנים בהצלחה או למדו קורסים אקדמיים באוניברסיטה אחרת והשיגו ציון ממוצע של 85 ומעלה להציג אישור על הציונים כדי לקבל אישור להירשם כתלמידים במעמד מיוחד. 

 4. מילוי טופס אישור קבלה לתוכנית + טופס 3א' אצל רכזת התכנית

 5. רישום לאוניברסיטת תל-אביב דרך אתר האוניברסיטה ותשלום דמי הרישום כאן >> יש לבחור מסלול מתמטיקה – חד חוגי.

 6. לאחר שהנתונים ייקלטו במערכת של האוניברסיטה, מדור רישום ישלח בדואר הודעת קבלה רשמית, שובר תשלום וקוד אישי.

 7. התלמיד יירשם לקורסים דרך אתר האינטרנט של האוניברסיטה במועדים המתפרסמים מעת לעת (בידינג).

 8. במקרים יוצאי דופן שבהם התלמיד אינו נקלט במערכת מסיבה טכנית, התהליך יתבצע באופן ידני על ידי מזכירת התלמידים לאחר כל מועדי הרישום באינטרנט . במקרה כזה יש לפנות למעיין נאמן בטל' 03-6407161

 

הנכם מוזמנים בתאריך 17/1/2018 יום ד', בשעה 17:00  למפגש מידע בדן דוד 002, למפגש מוזמנים תלמידים והורים 

מבדק איתור בשלושת הרמות יתקיים 19/2/18 המבחן יתקיים באולם "לב" בבניין פיזיקה שנקר במדעים מדויקים.  ניתן למצוא באתר מבחנים לדוגמא. 

 

לפרטים נוספים אודות המבחן והרישום לקורסים, ניתן לפנות  למעיין נאמן, רכזת קורסים, בטל' 03-6407161

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive