ד"ר תומאס אונגר ז"ל

עודכן: 05.02.2019

ד"ר תומאס אונגר ז"ל, 1946-1997

פיסיקאי, צלם, סופר ומשורר, מומחה למחשבים

 

Thomas

 

תומאס היה מנהל מעבדת המחשבים של ביה"ס למתמטיקה, משנת 1985 עד שנת 1997. עם כניסתו לתפקיד הוא הצעיד את המעבדה לעידן חדש: הקים רשת תקשורת מקומית והחליף את מחשב ה-VAX בקבוצת שרתים חדשניים של SUN ותחנות עבודה גרפיות. מאוחר יותר היה בין מנהיגי היוזמה להעביר את תקשורת הנתונים של האוניברסיטה מטכנולוגיית ה-Bitnet המוגבלת לתשתית האינטרנט.

 

הצעדת המעבדה אל חזית הטכנולוגיה, שהיתה כרוכה בבניית תוכנית הצטיידות שנתית, הפכה בידי תומאס למלאכת מחשבת בניצול מרבי של המשאבים שעמדו לרשותו, כל זאת תוך דאגה לרווחת התלמידים והעובדים, ליצירת סביבה חדשנית ולעידוד יוזמה ועצמאות. בין השאר יזם את הקמת המעבדה הרב תכליתית ועסק בכל הכרוך בהקמתה, כולל תכנון הפנים. בשנותיו האחרונות לימד קורסים מתקדמים בחוג למדעי המחשב בביה"ס למתמטיקה.

 

בד בבד עם ניהול המעבדה, עסק תומאס במתמטיקה עיונית, בספרות (בעיקר שיקספיר) ובלימוד יוונית. הוא צילם, צייר, כתב שירים באנגלית, בצ'כית ובגרמנית ותרגם שירה מגרמנית לאנגלית. הוא התעמק בפילוסופיה ובמוסיקה קלאסית.

 

תומאס היה הרוח החיה במעבדה ובביה"ס למדעי המתמטיקה. בהיותו רב תחומי, רנסנסי, בזכות נוכחותו הייחודית, אישיותו החמה והסוחפת, מקוריותו, החיוניות העצומה שהקרין וההומור הכובש שלו, הצליח ליצור קשרים יוצאי דופן עם כל הסובבים אותו.

 

 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>