בוגרים מספרים - החוג לגאופיזיקה

עודכן: 28.01.2019

בוגרים מספרים - החוג לגאופיזיקה - אור בצלי

אור רוז בצלי

בת 27, גרה בתל-אביב

 

מה למדת ולמה בחרת במקצוע זה?

"בתואר ראשון למדתי במסלול דו-חוגי כימיה ומדעי כדור הארץ, וכרגע אני לומדת לתואר שני במחלקה למדעי כדור הארץ. בחרתי במסלול הזה משום שבאופן כללי אני סקרנית לגבי האופן בו מתרחשים תהליכים פיזיקליים טבעיים, הנסיבות בהן הם מתרחשים ,וכיצד ניתן לנסח אותם באמצעות מתמטיקה. בנוסף, אני נהנית מעבודת מעבדה."

 

למה בחרת ללמוד דווקא באוניברסיטת תל-אביב?

"באופן כללי ידעתי שארצה ללמוד באוניברסיטת תל אביב ,משום שהיא קרובה למקום מגוריי, והיא אוניברסיטה טובה. לפני שנרשמתי לתואר ראשון ידעתי שאני רוצה ללמוד כימיה במסלול דו חוגי כלשהו, ואחרי עיון בהיצע תכניות הלימוד גיליתי גם את החוג למדעי כדור הארץ שנקרא בזמנו החוג לגאופיזיקה, מדעי האטמוספירה ומדעים פלנטריים. תופעות טבעיות כמו התפרצויות געשיות, רעידות אדמה וסופות תמיד עניינו אותי, ולכן החלטתי ללמוד במסלול זה. בדיעבד הסתמן כי המחלקה באוניבריסטת תל אביב אכן ייחודית, כי היא מרכזת תחומים רבים שלא נלמדים באוניברסיטאות אחרות בחקר כדור הארץ (לדוגמא, גאופיזיקה של תת הקרקע)."

 

במבט לאחור, היית בוחרת במקצוע אחר?

"אני מרוצה מאוד ממסלול הלימוד שבחרתי ולא הייתי בוחרת אחרת."

 

למה את הכי מתגעגעת בלימודים?

"מבחינתי עדיף ללמוד במקום להתגעגע ללמודים... כמובן שחוויית הלימודים לתואר שני שונה לגמרי מהאינטנסיביות של הקורסים והלמידה בתואר ראשון. בהחלט אני מתגעגת לחברים מתואר ראשון, אבל חלקם גם המשיכו לתואר שני, אז לפעמים נזכרים גם יחד בחוויות מהעבר."

  

האם שמרת על קשרים עם חברים/מרצים מהתואר?

כן.

 

מהו הקורס שהכי אהבת בתואר?

"בכימיה בעיקר נהניתי מהמעבדות וגם מקורסים כמו תרמודינמיקה ותרמודינמיקה סטטיסטית. בחוג למדעי כדור הארץ נהניתי במיוחד מגלים, אור ואופטיקה. מהמחלקה לפיזיקה, ולמען האמת במדעי כדור הארץ , יותר קל יהיה למנות קורסים שפחות אהבתי מאשר את אלו שאהבתי. זכור לטובה קורס סיור השטח "קמפוס" בגיאולוגיה, קורס של חמישה ימים באזור אילת."

 

כמה זמן לקח עד שהתברגת לשוק העבודה לאחר התואר?

"לא עבדתי מחוץ לאוניברסיטה."

 

איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים מהיום?

"כנראה מנסה לסיים דוקטורט."

 

אילו כלים רכשת במהלך הלימודים, שמסייעים לך בעבודה היום?

"בתואר ראשון במדעים מדוייקים רוכשים באופן ראשוני את ההבנה וההתסכלות על איך מתארים, מנסים לפתור, ולעיתים פותרים, בעיות פיזיקליות ביקום שאנחנו מכירים. בתואר שני קיבלתי את ההזדמנות להתנסות בפעם הראשונה במחקר מדעי ניסיוני, במכון הגיאולוגי בשיתוף אוניברסיטת תל אביב, שכמובן העניק לי כלים יחודיים לאנשים שמתנסים במקצועות מדעיים מחקריים. למדתי המון מהמנחים שלי לתואר, וקיבלתי הזדמנויות להשתתף ולהציג פוסטרים והרצאות בכנסים מדעיים בישראל ובאירופה. בעצמי לא ניסיתי להגיש קורות חיים מחוץ לאקדמיה, אבל ניתן להניח כי לניסיון כזה יש ערך עבור עיסוקים מסויימים."

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>