בוגרים מספרים - החוג לגאופיזיקה

עודכן: 21.12.2020

בוגרים מספרים - החוג לגאופיזיקה - בר כהן

בר כהן

בוגרת תואר ראשון בחוג וסטודנטית לתואר שני בגיאופיזיקה. עובדת כיום בחברת גיאוטק, גיאופיזיקה הנדסית וסביבתית בע"מ, כגיאופיזיקאית.

 

 

מה למדת ולמה בחרת במקצוע זה?

בתואר הראשון למדתי בחוג לגיאופיזיקה במדעי כדור הארץ במסלול חד חוגי. במהלך הלימודים למדנו בעיקר גיאופיזיקה, גיאולוגיה ומדעים אטמוספריים. מאז ומעולם עניין אותי תחום החיזוי ומזג האוויר ובנוסף בצבא נחשפתי מעט לעולם הגיאולוגיה והמיפוי. משום שרציתי ללמוד באוניברסיטה נושאים שמעניינים אותי בחרתי במקצוע זה.  

 

למה בחרת ללמוד דווקא באוניברסיטת תל-אביב?

כאשר הסתכלתי בידיעון ראיתי כי תוכנית הלימודים הינה מאוד ריאלית, כלומר נותנים דגש משמעותי לפיזיקה ומתמטיקה וזה המקום שאליו כיוונתי. בנוסף התוכנית באוניברסיטת תל אביב ייחודית בארץ, במיוחד בתחום הגיאופיזיקה.

 

במבט לאחור, היית בוחרת במקצוע אחר?

בהתחלה היו לי לבטים אם ללמוד מקצוע זה בגלל מציאת עבודה לאחר התואר, אך לבסוף הלכתי עם הלב ובחרתי ללמוד בחוג. עם הזמן גיליתי שיש לא מעט עבודות בתחום הגיאופיזיקה, ואין להן יחסי ציבור טובים כמו למקצועות בתחום ההנדסה וכדומה. אז בשורה תחתונה לא הייתי בוחרת במקצוע אחר.

 

למה את הכי מתגעגעת בלימודים?

בלימודים בתואר ראשון לומדים הרבה קורסים מעניינים ומרחיבים את הידע בהמון תחומים חדשים ובנוסף יש אווירה ביתית ואינטימית בחוג. היה כיף להגיע לאוניבסריטה, לרכוש ידע חדש ולפגוש חברים.

 

האם שמרת על קשרים עם חברים/מרצים מהתואר?

כן בטח, חברים שהפכו לחברים לחיים.

 

מהו הקורס שהכי אהבת בתואר?

מאד עניין אותי הקורס של פרופ' משה רשף- שיטות גיאופיזיות, והוא גם הקורס שבעקבותיו בחרתי לעשות תואר שני בתחום. מסקרן אותי הקשר בין פיזיקה ללימוד תת הקרקע ולכן זאת הבחירה שלי.

 

כמה זמן לקח עד שהתברגת לשוק העבודה לאחר התואר?

התחלתי את לימודי התואר השני ישירות לאחר סיום התואר הראשון. מצאתי עבודה בתחילת השנה השניה לתואר השני.

 

איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים מהיום?

לא מתכננת תוכניות.

 

אלו כלים רכשת במהלך הלימודים שמסייעים לך בעבודה היום?

כלי חשוב שלמדתי במהלך התואר הוא ללמוד לחשוב ולהתעקש על פתרון. עד הלימודים באוניברסיטה לא באמת ידעתי מה זה לשבת שעות/ימים על פתרונות לתרגילים. למדתי לא לוותר ובסוף להצליח. כלי זה עוזר לי בעבודה שלי כיום כאשר אני נתקלת בקושי/בעיה שצריך לפתור.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>