פרס בלווטניק הוענק לחמישה דוקטורנטים ודוקטורנטיות מצטיינים

במדעי המחשב

ד"ר עמרי בן אליעזר, פרופ' סיון טולדו, ד"ר אור זמיר, מיכל פרידמן, ד"ר נועה דגן, יואב לוין, פרופ' יוסי עזר

פרסי בלווטניק הוענקו ב-28 ליולי 2021 בפעם לחמישה דוקטורנטים ודוקטורנטיות מצטיינים במדעי המחשב בטקס מכובד שנערך באוניברסיטת תל אביב, בהשתתפות ראשי הפקולטות ובתי הספר למדעי המחשב באוניברסיטאות בישראל, סגל בית הספר למדעי המחשב ע"ש בלווטניק באוניברסיטת תל-אביב, ומשפחות הזוכים והזוכות.

 

מטרת הפרס להעלות על נס עבודות דוקטורט מצטיינות של סטודנטים וסטודנטיות ישראלים בתחום מדעי המחשב ולהדגיש את חשיבותם של לימודי התואר השלישי. הפרסים הוענקו השנה בפעם הראשונה והכוונה היא להמשיך במסורת הזאת גם בשנים הבאות.

 

חמשת הדוקטורנטים והדוקטורנטיות המצטיינים נבחרו בקפידה מתוך 45 מועמדים ממגוון האוניברסיטאות בישראל:

 

ד"ר עמרי בן אליעזר (ביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלווטניק באוניברסיטת תל אביב) פתר בעבודת הדוקטורט בעיות תיאורטיות שנוגעות לממשק שבין טכנולוגיה וסוגיות חברתיות.

 

ד"ר נועה דגן (אוניברסיטת בן גוריון), רופאה מומחית לבריאות הציבור, פיתחה במסגרת עבודת דוקטורט במדעי המחשב שיטות ניתוח חדשני של מידע רפואי 

 

ד"ר אור זמיר הציג במחקרו אלגוריתמים יעילים במיוחד לבעיות קשות במדעי המחשב (ביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלווטניק באוניברסיטת תל אביב)

 

יואב לוין (האוניברסיטה העברית) מפעיל כלים מתחום הפיזיקה לחקר ושיפור אלגוריתמים ללמידת מכונה

 

מיכל פרידמן (הטכניון) מפתחת דרכים לשימוש בטכנולוגיות זיכרון חדישות 

 

כל הזוכים נשאו דברים בטקס והציגו את עיקרי עבודת הדוקטורנט שלהם. כל אחד ואחת מהם קיבל את הפרס מידי פרופ' יוסי עזר, ראש קרן בלווטניק למחקר במדעי המחשב, הדקאנית, דקאן (או נציגו), ראש המחלקה, או ראש בית הספר של הזוכים.

 

בין המברכים היה גם פרופ' אמנון שעשוע, מייסד-שותף ומנכ"ל חברת מובילאיי, סגן נשיא בכיר באינטל העולמית וחבר סגל באוניברסיטה העברית,  שאמר: "בימים שבהם המחשוב וה-AI משנים את העולם, מקומו של הדוקטורט במדעי המחשב תופס מקום משמעותי ורלוונטי מאי פעם."

 

פרופ' סיון טולדו, ראש ביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלווטניק הסביר בטקס: "אנו גאים בדוקטורנטיות ובדוקטורנטים המוכשרים. מעבר לכבוד הגדול שבזכייה, הפרסים מבליטים את המצוינות וההישגים האקדמיים המרשימים של מדעי המחשב בכל האוניברסיטאות בישראל, ושל הדוקטורנטים והמנחים האקדמיים בפרט".

 

אלבום תמונות טקס חלוקת פרסי בלווטניק לדוקטורנטים/יות מצטיינים תשפ"א

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>