פרופ' וויצ׳ך סאמוטי זוכה פרס האגודה האמריקאית למתמטיקה (AMS)

בית הספר למדעי המתמטיקה

19 דצמבר 2023

ברכות לפרופ' וויצ׳ך סאמוטי מביה"ס למתמטיקה על זכייתו בפרס לירוי פ. סטיל של האגודה האמריקאית למתמטיקה (AMS).

האגודה האמריקאית למתמטיקה ( American Mathematical Society- AMS) הודיעה על זכייתו של פרופ' וויצ׳ך (וויטק) סאמוטי מביה"ס למדעי המתמטיקה, הפקולטה למדעים מדויקים ע"ש סאקלר בפרס לירוי פ. סטיל (Leroy P. Steele) המוענק לחוקרים אשר תרמו תרומה משמעותית לקידום תחום המחקר שלהם. הפרס מוענק לפרופ' סאמוטי יחד עם עמיתי המחקר שלו על תרומתם למחקר בתחום המתמטיקה בנושא קבוצות בלתי תלויות בהיפר גרפים.

הפרס הוענק לצוות המחקר על המאמר ״קבוצות בלתי תלויות בהיפר גרפים" (Independent sets in hypergraphs) אשר הניח את היסודות לפיתוח של שיטה יישומית חדשה בתחומים של קומבינטוריקה הסתברותית וקיצונית, ״שיטת הקונטיינרים״ (the container method) התוצאות האנלוגיות של צוות החוקרים של פרופ' סאמוטי הוכחו באופן עצמאי ובו-זמנית על ידי דייויד סקסטון ואנדרו תומאסון, שאיתם הם חולקים את הפרס.

פרופ' וויצ׳ך סאמוטי: "אני שמח מאוד לקבל את פרס לירוי פ. סטיל יחד עם עמיתי המחקר וחברי, פרופ׳ יוז׳ף באלוג ופרופ׳ רוברט מוריס. אני מודה לקולגות שלנו שהציעו את מועמדתנו כמו גם לקהילות המתמטיקה הישראלית והבינלאומית על תמיכתם הנחרצת לאורך השנים. לפיתוח השיטה שפיתחנו תרמו חוקרות וחוקרים רבות ורבים לאורך השנים, אשר מצאו יישומים רבים, לעיתים מפתיעים מאוד, לתיאוריות שהוכחנו. ההצלחה הרבה שקיבלה ״שיטת הקונטיינרים״ היא הישג משותף של קהילת הקומבינטוריקה כולה ואנו מקדישים את פרס זה לכל המתמטיקאים והמתמטיקאיות שתרמו לפיתוחה ויישמה לאורך השנים."

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>