הנחיות ונהלים - החוג ללימודי הסביבה - עברית - תשפ"ד

עודכן: 13.07.2023

להנחיות ונהלים של החוג ללימודי הסביבה משנים קודמות >

 

להלן מספר נושאים מתוך התקנון המלא. התקנות החלות על הסטודנטים והסטודנטיות הן אלה המופיעות בתקנון המלא, וכן בעדכונים שיתפרסמו במהלך השנה. שינויים ותוספות יהיו תקפים מיד עם פרסומם, אלא אם כן צוין אחרת. חובה לקרוא את התקנון המלא טרם תחילת הלימודים.

 

 

שפת ההוראה

בתארים מתקדמים בפקולטה (תואר שני ותואר שלישי), לומדים סטודנטים וסטודנטיות ישראלים ובינלאומיים יחד באותם קורסים, ולכן שפת ההוראה בקורסים אלה היא השפה האנגלית. שפת ההוראה בקורסים שבהם כל המשתתפים דוברי עברית, יכולה להיות השפה העברית.

בקורסים שיתקיימו באנגלית, כל חומרי הקורס (כולל בחינה) ייכתבו באנגלית, אולם התלמידים יורשו להגיש את העבודות/המבחנים בעברית בכפוף לאישור המרצה.

 

ההוראה בתוכנית הבינלאומית תתקיים באנגלית בלבד.

 

 

דרישת ידיעת השפה העברית

מועמדות ו מועמדים לתואר שני בתוכנית לימודים בשפה העברית ללא תעודת בגרות ישראלית או בעלי ובעלות תואר ראשון מחו"ל יחויבו במבחן ידע בעברית (יע"ל). דרישת העברית שונה בכל יחידה, ולכן על כל סטודנט וסטודנטית להתעדכן לגביה בפרק היחידה בידיעון. ניתן לקבל פרטים נוספים לגבי מבחן הידע בעברית ולגבי המועד האחרון להגשת הבקשה לפטור בעברית בתמצית הוראות האוניברסיטה ונהליה.

 

 

הכרה בלימודים קודמים

בהתאם לתקנון האוניברסיטה, אם התחלת הלימודים לתואר השני הייתה באוניברסיטה אחרת, החוג ללימודי הסביבה יוכל להכיר בלימודים אלה - כולם או חלקם (בציון 80 לפחות ובכפוף לנוהל התיישנות הלימודים) כחלק ממכסת השעות הדרושה לתואר, ובתנאי שנלמדו לפחות שני-שלישים ממכסת השעות במסגרת החוג. במניין זה לא יוכרו קורסי סמינריון, פרויקט, סמינר מחלקתי, בחינת גמר וכדומה.

 

 

כרטיס סטודנט/ית

לאחר הסדרת תשלום שכר הלימוד, יישלח הכרטיס לכתובת המוזנת במערכת. באתר דקאנט הסטודנטים ניתן לקבל מידע נוסף בנושא זה ובנושאים נוספים.

 

 

פתיחת חשבון מייל

האוניברסיטה מקצה לכלל הסטודנטים והסטודנטיות, שם משתמש (קוד מחשב) וסיסמה ראשונית, שבאמצעותם ניתן להזדהות בכניסה לשירותי המחשוב המקוונים. פרטים נוספים על אתחול חשבון המייל אפשר לקבל באתר אגף המחשוב.

 

 

עבודות סיום קורס ועבודות סמינריוניות

בכל עבודה ותרגיל שימוש חלקי או מלא בטקסט שהופק על ידי ChatGPT  או כל כלי אחר של בינה מלאכותית, יהיה מותר רק בכפוף לקבלת אישור מראש מהמרצה ותוך ציון מפורש ומפורט באשר לאופן השימוש והחלקים בעבודה שבהם נעשה השימוש האמור.

עבודה סמינריונית המוגשת על ידי תלמיד.ה חייבת להיות עצמאית ופרי עטו (ללא שותפים).
 

 

שכר לימוד

עם הקבלה ללימודים, ישנה רשות לבחור שלא לשלם חלק מ"התשלומים הנלווים" (סעיף רווחה). במקרה כזה יש לפנות למדור שכ"ל בטלפון 03-6405550 או בדואר אלקטרוני לכתובת: im@tau.ac.il.

 

 

עבודות סיום קורס

מועד הגשת עבודות סיום קורס:

סמסטר א': 23.2.24 עד השעה 12:00

סמסטר ב' וקורסים שנתיים: 1.8.24 עד השעה 12:00

 

 

עבודות סמינריוניות

מועד הגשת עבודות סמינריוניות:

סמסטר א': 19.5.24 עד השעה 12:00

סמסטר ב' וקורסים שנתיים: 22.9.24 עד השעה 12:00

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>