ידיעון - תוכנית לימודים לתואר שלישי - סביבה וכדה"א

עודכן: 12.07.2023

 

לימודי תואר "דוקטור לפילוסופיה" ב"בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ על שם פורטר"

 

במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ על שם פורטר, ניתן ללמוד לתואר "דוקטור לפילוסופיה" Ph.D במגוון רחב של תחומי מחקר ושל נושאים אקדמיים. הלימודים בבית הספר הם ברמה בין-לאומית בדגש על איכות מחקרית ותוך עידוד תלמידים ותלמידות מרקע אקדמי מגוון לחקור נושאים סביבתיים בהיבט הפיזי או בהיבט החברתי-אנושי תוך התמודדות עם אתגרים סביבתיים הנמצאים בחזית המחקר האקדמי הבין-לאומי.

 

החוגים בביה"ס

החוג לגאופיזיקה

מיועד לבעלות ולבעלי התואר "מוסמך אוניברסיטה במדעים" (MSc.) מאוניברסיטה מוכרת בארץ או בחו"ל עם ציון משוקלל 80 לפחות או לבעלות ובעלי התואר "דוקטור לרפואה" (.MD ) בציון משוקלל "טוב" (80) לפחות ובציון 85 לפחות בעבודת הגמר, ושקיימת הסכמה של חבר או חברת סגל המורשים לשמש כמנחים – להנחות את התלמיד או התלמידה.

תלמידות ותלמידי החוג ירכשו ידע וניסיון בתחומים השונים של מדעי כדור הארץ. התוכנית תלויה בתחום ההתמחות של איש או אשת הסגל שייבחרו להתמחות. תחומים אלו כוללים בין השאר גאופיזיקה של כדור הארץ, גאופיזיקה שימושית, גאולוגיה שימושית, מטאורולוגיה, אקלים, ברקים וחשמל אטמוספרי, מכניקת רצף גאופיזית, העצמים המהווים את מערכת השמש למעט השמש עצמה, אקסו-פלנטות ושיטות מדידה המשמשות בפיזיקת החלל.

 

החוג לגאוגרפיה ולסביבת האדם

מיועד לבעלות ולבעלי תואר "מוסמך" M.Sc או M.A. מאוניברסיטה מוכרת בארץ או בחו"ל: מוסמך M.Sc - בציון משוקלל 80; ומוסמך M.A. - בציון משוקלל 85 לפחות בחוג לגאוגרפיה וסביבת האדם או בתחום קרוב ובציון 85 לפחות בעבודת הגמר, ושקיימת הסכמה של חבר או חברת סגל המורשים לשמש כמנחים – להנחות את התלמיד או את התלמידה.

תלמידי ותלמידות החוג ירכשו ידע וניסיון בתחומים אלו בהתאם לתחום ההתמחות של איש או אשת הסגל שייבחרו להתמחות. תחומים אלו כוללים בין השאר חקר כמותי של מידע מרחבי בעזרת מערכות מידע גאוגרפיות Geographic Information Systems)   (GIS -, מערכות של חישה מרחוק ,(Remote Sensing) תחומי אקלים כגון הקלימטולוגיה הסינופטית והרגיונלית, שינויי אקלים ותכנון תואם אקלים. הידרו-כימיה והידרו-גאולוגיה, העוסקים בחקר הסעת מזהמים וכן מציאת פתרונות הנדסיים-כימיים לסילוק מזהמים אלו ממקורות המים, היבטים חברתיים-אנושיים של בעיות הסביבה, תכנון עירוני ואזורי.

 

החוג ללימודי הסביבה

מיועד לבעלי ולבעלות תואר "מוסמך"M.Sc  או M.A. מאוניברסיטה מוכרת בארץ או בחו"ל: מוסמך M.Sc - בציון משוקלל 80; מוסמך M.A. - בציון משוקלל 85 לפחות ובציון 85 לפחות בעבודת הגמר, ושקיימת הסכמה של חבר או של חברת סגל המורשים לשמש כמנחים – להנחות את התלמיד או את התלמידה.


המועמדים יוכלו להיות מכל חוג או פקולטה ולעסוק במחקר בין-תחומי מקורי הקשור לנושאים סביבתיים כגון מדעי כדור הארץ, מדעי החברה, מדיניות ציבורית, ניהול, אתיקה וצדק סביבתי, המגוון הביולוגי/זאולוגי, אקולוגיה, משאבי מים, הנדסת סביבה ואנרגיה חלופית, ארכיטקטורה, עיצוב, תכנון ופיתוח בר-קיימה.

 

פרטים לגבי תנאי הקבלה, רישום ללימודים, הנחיות ודרישות של בית הספר ניתן לקבל אצל גב' יפה כהן-הדרי

רכזת תלמידות ותלמידי מחקר - דוקטורנטים בטלפון 03-6408633, או בדוא"ל yaffac@tauex.tau.ac.il  

וכן בתקנון היחידתי לתלמידי מחקר של בית הספר.

למידע נוסף על מהלך הלימודים יש להיכנס לאתר בית הספר.

 

בטיחות ועזרה ראשונה

חובה על כל תלמידי ותלמידות התואר השלישי בפקולטה לעבור הדרכות בנושאי בטיחות:

  1. קורס "עזרה ראשונה" – חובה להשתתף בשנה הראשונה ללימודים.

  2. קורס "בטיחות מקוון אינטרנטי" – חובה לעבור בכל שנה במהלך התואר

 

חובת קורסי בטיחות ועזרה ראשונה >

 

 

קורס "כתיבה אקדמית באנגלית"

קורס כתיבה אקדמית באנגלית הוא חלק מהחובות האקדמיים להשלמת התואר. פרטים על הקורס >

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>