ידיעון - תוכנית לימודים לתואר שלישי - סביבה וכדה"א

עודכן: 09.08.2022

  • דוקטור לפילוסופיה
  • Doctor of Philosophy

 

לימודי תואר "דוקטור לפילוסופיה" ב"בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ על שם פורטר"

 

במסגרת ביה"ס לסביבה ולמדעי כדור הארץ על שם פורטר,  ניתן ללמוד לתואר "דוקטור לפילוסופיה" Ph.D במגוון רחב של תחומי מחקר ולימודים אקדמיים ברמה בינלאומית המדגישה איכות מחקרית ומאפשרת לתלמידים מרקע אקדמי מגוון לבוא ולחקור נושאים סביבתיים בהיבט הפיסי או בהיבט החברתי-אנושי תוך התמודדות עם אתגרים סביבתיים, הנמצאים בחזית המחקר האקדמי הבין-לאומי.

 

החוגים בביה"ס:

החוג לגאופיזיקה

מיועד לבעלי התואר "מוסמך אוניברסיטה במדעים" (MSc.)  מאוניברסיטה מוכרת בארץ או בחו"ל  בציון משוקלל 80  לפחות או "דוקטור לרפואה" (.MD ) בציון משוקלל "טוב" (80) לפחות, עם עבודת גמר שציונה הוא 85 לפחות,  וקיימת הסכמה של חבר סגל הרשאי להנחות תלמידי מחקר לשמש כמנחה.

תלמידי החוג רוכשים ידע וניסיון בתחומים השונים של מדעי כדור הארץ, והתכנית תלויה בתחום ההתמחות של איש הסגל אצלו בוחר התלמיד להתמחות. תחומים אלו כוללים בין השאר גאופיזיקה של כדור הארץ, גאופיזיקה שימושית, גאולוגיה שימושית, מטאורולוגיה, אקלים, ברקים וחשמל אטמוספרי, מכניקת רצף גאופיזית, העצמים המהווים את מערכת השמש למעט השמש עצמה, אקסו-פלנטות, ושיטות מדידה המשמשות בפיזיקת החלל.
 

החוג לגאוגרפיה וסביבת האדם

מיועד לבעלי תואר "מוסמך" תואר שני .M.Sc או .M.A מאוניברסיטה מוכרת בארץ או בחו"ל: מוסמך .M.Sc בציון משוקלל 80 ומוסמך M.A בציון משוקלל 85 לפחות, בחוג לגאוגרפיה וסביבת האדם או בתחום קרוב ,  עם עבודת גמר שציונה הוא 85 לפחות,  וקיימת הסכמה של חבר סגל הרשאי להנחות תלמידי מחקר לשמש כמנחה.

תלמידי החוג רוכשים ידע וניסיון בתחומים אלו בהתאם לתחום ההתמחות של איש הסגל אצלו בוחר התלמיד להתמחות. תחומים אלו כוללים בין השאר חקר כמותי של מידע מרחבי בעזרת מערכות מידע גאוגרפיות Geographic Information Systems)   (GIS - מערכות של חישה מרחוק (Remote Sensing) תחומי אקלים כגון הקלימטולוגיה הסינופטית והרגיונלית, שינויי אקלים ותכנון תואם אקלים. הידרו כימיה והידרו גאולוגיה, העוסקים בחקר הסעת מזהמים וכן מציאת פתרונות הנדסיים-כימיים לסילוק מזהמים אלו ממקורות המים, היבטים חברתיים-אנושיים של בעיות הסביבה, תכנון עירוני ואזורי.

 

החוג ללימודי הסביבה

מיועד לבעלי תואר "מוסמך" תואר שני .M.Sc או .M.A מאוניברסיטה מוכרת בארץ או בחו"ל: מוסמך .M.Sc בציון משוקלל 80 ומוסמך M.A בציון משוקלל 85 לפחות. עם עבודת גמר שציונה הוא 85 לפחות,  וקיימת הסכמה של חבר סגל הרשאי להנחות תלמידי מחקר לשמש כמנחה.


המועמדים יכולים להיות מכל חוג או פקולטה המעוניינים לעסוק במחקר בינתחומי מקורי הקשור בנושאי סביבתיים כגון מדעי כדור הארץ, מדעי החברה, מדיניות ציבורית, ניהול, אתיקה וצדק סביבתי, המגוון הביולוגי/זאולוגי, אקולוגיה, משאבי מים, הנדסת סביבה ואנרגיה חלופית, ארכיטקטורה, עיצוב, תכנון ופיתוח בר-קיימא.
 

פרטים על תנאי הקבלה, רישום ללימודים, הנחיות ודרישות בבית הספר ניתן לקבל אצל גב' יפה כהן-הדרי

רכזת תלמידי מחקר- דוקטורנטים בטלפון 03-6408633, או בדוא"ל yaffac@tauex.tau.ac.il  

וכן בתקנון היחידתי לתלמידי מחקר של ביה"ס.

מידע נוסף על מהלך הלימודים יש להיכנס לאתר בית הספר.

 

בטיחות ועזרה ראשונה

חובה על כל תלמידי התואר השלישי בפקולטה לעבור הדרכות בנושאי בטיחות:

  1. קורס "עזרה ראשונה" – חובה להשתתף בשנה הראשונה ללימודים.

  2. קורס "בטיחות מקוון אינטרנטי" – חובה לעבור בכל שנה במהלך התואר

 

חובת קורסי בטיחות ועזרה ראשונה >

 

 

קורס "כתיבה אקדמית באנגלית"

הקורס כתיבה אקדמית באנגלית הוא חלק מחובות האקדמיים להשלמת התואר. פרטים על הקורס >

 

 

ניתן ללמוד את חלקי הקורס לכל אורך הדוקטורט בכל סדר שהוא אך יש להשלים את כל חמש היחידות על מנת לעמוד בחובת הקורס.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>