תחומי מחקר - פיזיקת חלקיקים עיונית

עודכן: 26.12.2022

פיזיקת חלקיקים תאורטית
מחשב Stampede באוניברסיטת טקסס בארה"ב. אחד ממחשבי העל שמנוצלים להדמייה נומרית של תורות שדות. למחשב 96000 ליבות חישוב והוא מסוגל להגיע למהירות של 2 עד 10 פטפלופס (קוואדריליון פעולות חישוב בשניה).

פיזיקת חלקיקים וגרעין עיונית

המחקר העיוני בפיזיקה של החלקיקים ופיזיקה גרעינית משתמש בשיטות מתמטיות וחישוביות לחקר חוקי הפיזיקה היסודיים. שילוב של עבודה עיונית וניסיונית בעשורים האחרונים הביא להבנה של כל התופעות החשמליות, המגנטיות והגרעיניות במסגרת מודל קוונטי אחד הנקרא "המודל הסטנדרטי". למרות ההצלחה הרבה של המודל הסטנדרטי, הוא רק חלק מתאוריה יסודית יותר המכונה "פיזיקה חדשה", משום שעדיין אינה ידועה לנו, אשר תהיה תקפה גם באנרגיות גבוהות במיוחד.

 

המחקר המתבצע במסגרת החוג לפיזיקת החלקיקים כולל את חקר המודל הסטנדרטי, פיתוח היבטים של פיזיקה חדשה ושל הכלים המתמטיים הדרושים לשם כך, תורת המיתרים ותאוריות קוונטיות של כבידה, קוסמולוגיה וחקר התפתחות היקום.

 

חוקרים.ות:

נפתלי אוארבך*, מיכאל גלרלארי הורביץ*, דוד הורן*, תומר וולנסקייעקב זוננשיין*, שמעון ינקלביץ*, ניסן יצחקי, יבגני לוין*, שמואל נוסינוב*, בנימין סבטיצקי, עמית סברירון עוז, ליאוניד פרנקפורט*, מרק קרלינר, בני רזניק.

 

* אמריטוס

 

לאתר החוג לחלקיקים >

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>