מעבדה בכימיה חישובית

עודכן: 26.12.2022

מעבדה בכימיה חישובית

סמסטר ב'

המעבדה בכימיה חישובית מיועדת לסטודנטים.ות מכל התארים החל משנה ג' אשר סיימו את הקורסים הבאים: כימיה כללית (שנה א'), הקורס הבסיסי בכימיה פיזיקלית (שנה ב') הכולל הקדמה בכימיה קוונטית ו/או קוונטים וקשר כימי.

 

מטרת המעבדה

רכישת ידע ראשוני ויכולת בסיסית בפתרון בעיות חישוביות בכימיה תוך שימוש בתוכנות מסחריות הכי נפוצות בעולם (GAUSSIAN 03, HYPERCHEM 8.0) הכתובות עבור תחנות עבודה במערכת Windows. שימוש בתוכנות אלה מאפשר הבנה של התכונות הפיזיקליות הבסיסיות (מבנה, אנרגטיקה, תכונות אלקטרוניות) והתהליכים הכימיים במערכות אותם הסטודנטים חוקרים ומקנים ניסיון חישובי חשוב. מעבדה זו מבוססת על שבעה מערכי ניסוי-וירטואליים ממוחשבים וחישובים מתקדמים בגישות שונות של כימיה קוונטית-חישובית: אופטימיזציה אנרגטית של מבנה גיאומטרי, חישוב תכונות פיזיקליות ודרכי תגובה כימית במגוון שיטות (כמו DFT, SCF, Force-Field (CI, ספקטרוסקופיה NMR ו-IR של מולקולות חופשיות ומולקולות בממס, סימולציה של מערכות בשיטות שונות של דינמיקה מולקולרית וכדומה.

 

מעבדה זו היא בדגש של למידה תוך עבודה זוגית ועצמאית עם תוכנות GAUSSIAN ו-HYPERCHEM בהתבסס על הידע והמיומנויות שנרכשו בהרצאות וביצוע תרגילים טרום-מעבדתיים. הסטודנטים.ות נדרשים.ות להפגין יכולות תיכנון וביצוע מערכיי ניסוי וחישובים מתקדמים תוך שימת דגש על ידע תאורטי, הפגנת יכולות שימוש בתוכנות המחשב, אנליזה של נתוני חישוב או סימולציה והסברתם, הצגת יכולות חשיבה ועבודה עצמאית וזוגית. 

 

מיקום

המעבדה ממוקמת בבניין מדעים מדויקים, אורנשטיין קומה 1, חדר 101. 

אתר המעבדה: http://www.tau.ac.il/~ephraim/complab.html

 

 

צוות המעבדה

 

סגל אקדמי:

  • ד"ר אפרים אליאב

  • ד"ר ולדימיר יורובסקי

 

סגל טכני:

  • בוריס רויכמן

 

מדריכי.ות המעבדה: 

סטודנטים.ות לכימיה הלומדים.ות לתואר שלישי באוניברסיטת תל אביב:

  • ודים קריביצקי

  • איתי לפן

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>