מעבדות שירות

עודכן: 26.12.2022

מעבדות שירות

לבית הספר לכימיה מעבדות שירות ובתי מלאכה התורמים לפיתוח וקידום המחקרים המתבצעים בבית הספר. מתקנים אלו משמשים בעיקר את חוקרי.ות בית הספר אך גם חוקרים.ות מיחידות שונות באוניברסיטה ומחוצה לה.

 

מעבדת NMR: מעבדה זו, המצוידת במספר מכשירי NMR שונים היא כלי מרכזי באפיון מולקולות המסונתזות או מופקות ע"י החוקרים.ות. בנוסף למעבדות המחקר, היא משרתת את מעבדת ההוראה בכימיה אורגנית וגורמי חוץ שונים.

 

המעבדה למס ספקטרומטריה: מעבדה נוספת המשמשת את חוקרי.ות המחלקה לכימיה אורגנית באופן יומיומי בקביעת הרכב ומבנה של מולקולות.

 

המעבדה האוניברסיטאית לכימיה אנליטית: מעבדה חדשה הנמצאת בתהליך הקמה ומיועדת לשמש חוקרים.ות מרחבי הקמפוס ומחוצה לו בכלים שונים של אנליזה כימית. במעבדה זו רוב המשתמשים.ות מפעילים.ות בעצמם.ן את פריטי הציוד תוך הדרכה, ייעוץ וסיוע מאחראי המעבדה.

 

מעבדת קריסטלוגרפיה: נותנת שירות בקביעת מבנה של גבישים באמצעות פיזור קרני X. בפיזור קרני X מגבישים בודדים ניתן לקבל מידע מדוייק על היערכות האטומים והמולקולות בגביש.

 

בית המלאכה המכני למחקר ופיתוח: בית המלאכה המכני משמש מסגרת תומכת במחקר, בפיתוח ובייצור עבור ביה"ס לכימיה. השרות ניתן למעבדות הוראה, מעבדות שירות ולמעבדות המחקר של ביה"ס לכימיה וכן לחוקרים.ות וגופים מיחידות אחרות.

 

בית המלאכה לניפוח זכוכית: ייצור כלי זכוכית ומערכות ניסיוניות עשויות זכוכית למעבדות מחקר והוראה.

 

מעבדת אלקטרוניקה: תכנון וייצור רכיבים ומכשירים אלקטרוניים למערכות ניסיוניות, כגון: מגברים, ספקי מתח, ממירי אות אנלוגי-דיגיטלי ומחוללי אותות. תיקון ואחזקה של מחשבים ומכשירים אלקטרוניים הנמצאים במעבדות הוראה, מעבדות מחקר ,כיתות לימוד ומשרדים.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>