סטטיסטיקה וחקר ביצועים וכלכלה - מדעי המידע

 

נתוני עתק (Big Data) - בסיסי נתונים גדולים מצטברים ונעשים נגישים במגוון רחב של תחומים רלוונטיים לכלכלה:

מידע על עסקאות, מידע פיננסי, מידע רפואי, מידע גיאוגרפי, נתוני אקלים, מידע אודות תהליכי ייצור, מידע אודות אוכלוסיות ומערכות ממשל, מידע מוניציפלי אודות המרחב העירוני, מידע אודות תחבורה ודפוסי השימוש בה, מידע אודות שימוש בכלים דיגיטליים ואודות מיקום משתמשים, מידע טקסטואלי מרשת האינטרנט וקורפוסים אחרים, מידע אודות דפוסי חיפוש ושימוש במידע, וידאו, תמונות, פוסטים, ושיתופים מרשתות חברתיות, הן רק מספר דוגמאות. 

מסלול מדעי המידע, במסגרת תואר ראשון דו חוגי בכלכלה, סטטיסטיקה וחקר ביצועים, יקנה ידע בתחום הכלכלה והסטטיסטיקה בדגש על נושא מדעי המידע.

מדעי המידע (Data Science) הוא תחום הצובר תאוצה רבה בשנים האחרונות, העוסק במגוון הכלים הדרוש לניתוח ולהפקת תובנות מנתונים.

ניתוח משמעותי של נתונים מורכבים דורש הבנה טובה של כלים סטטיסטיים ומתמטיים לעיבוד ולניתוח נתונים, לצד כלים מתקדמים על מנת להבחין בין מתאם לבין סיבתיות.

המסלול מיועד לתלמידים.ות בעלי נטייה לחשיבה כמותית, ומשלב לימודים של מבואות במתמטיקה, שיטות בסטטיסטיקה, אלגוריתמים של חקר ביצועים וכלכלה, ויישומים של שיטות אלה בתחומים שונים, לרבות בעבודה מעשית עם נתונים.

 

מידע נוסף לחצו כאן

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>