דבר ראש ביה"ס למדעי המתמטיקה

ברוכים הבאים לבית הספר למדעי המתמטיקה באוניברסיטת תל-אביב.

 

בית הספר למדעי המתמטיקה מורכב משלושה חוגים: מתמטיקה עיונית, מתמטיקה שימושית, וסטטיסטיקה-חקר ביצועים. הוא ביתם של כ-50 חברי סגל, כ- 85 תלמידי תואר שלישי, יותר מ- 200 תלמידי תואר שני וכ- 500 תלמידי תואר ראשון. הלימודים, כמו העיסוק במתמטיקה בכלל, מרתקים ומאתגרים. בית הספר הינו מרכז לפעילות אקדמית בכל גווני המתמטיקה והסטטיסטיקה. מתקיימים סמינרים שבועיים במספר תחומים שונים ומדענים מן הטובים בעולם מבקרים ונושאים הרצאות.

 

לימודים לתואר ראשון

 

בית הספר מציע תכניות לימודים במתמטיקה ובסטטיסטיקה, במסלול חד-חוגי ובמסלול דו-חוגי.

 

הלימודים במתמטיקה מדגישים את ההיסק הלוגי של התחום, עם דגש על הוכחת משפטים, תוך הסתכלות מופשטת ומעמיקה. הלימודים של שנה א' מניחים את התשתיות עליהן נבנים הקורסים המתקדמים של שנים ב' ו-ג'. קורסים אלה חושפים את עומקה ויופיה של המתמטיקה, ואת היישום שלה לבעיות מעשיות.

 

הלימודים בסטטיסטיקה וחקר ביצועים מספקים רקע נרחב בתחומים הללו, כמו כן מציידים את התלמידים ברקע חזק במתמטיקה. תלמידי התכנית רוכשים מיומנות בניתוח נתונים ובבניית מודלים מתמטים וניתוחם, תוך שימוש בכלים חישוביים התומכים בכך.

 

תלמידים.ות הלומדים.ות במסלול הדו-חוגי יכולים לשלב מגוון רחב של תחומים אחרים. הנפוצים מבינהם הם מדעי המחשב, כלכלה, מנהל עסקים ,פילוסופיה ופסיכולוגיה. כמו-כן, ניתן ללמוד מתמטיקה וסטטיסטיקה-חקר ביצועים במסלול החד-חוגי.

 

לימודים מתקדמים

 

הלימודים לתארים מתקדמים כוללים לימוד ומחקר, בהנחיית חבר סגל. עבודת המחקר נותנת לתלמיד אפשרות להיכנס לעולם המרתק של גילוי מדעי.    

 

בית הספר מציע מגוון של מסלולים לתואר שני.

 

הלימודים לתואר שלישי מתמקדים בביצוע מחקר ותחילתם במציאת מנחה בקרב חברי הסגל.

 

חברי.ות הסגל ופעילות מחקרית 

 

בית הספר למדעי המתמטיקה בעל מוניטין בינלאומי במחקר. אוניברסיטת תל-אביב, ממוקמת במקום גבוה בדירוגי אוניברסיטאות ידועים כמו זה של אוניברסיטת  שנגחאי. חברי.ות הסגל מוזמנים.ות להרצות בכנסים מרכזיים ולבקר במוסדות מובילים בעולם. בית הספר מעודד ומטפח מצוינות לימודית ומחקרית גם בקרב התלמידים.ות שלנו. רבים מהם.ן ממשיכים לתארים מתקדמים ומשתלבים בעולם האקדמי, אחרים .ות מתברגים לעמדות מפתח בהי-טק, במוסדות פיננסים, ובמחקר ופיתוח בתעשייה ובשרות הציבורי. אחרים.ות פונים להוראה ומכשירים.ות את דור העתיד.

 

לכולם.ן חוויה משותפת ומרתקת של הכרת הרבדים העמוקים יותר של המתמטיקה והסטטיסטיקה. אנו נשמח לראותכם.ן מצטרפים.ות אלינו לחוויה זו.

 

בברכה,

 

פרופ' ירון אוסטרובר,

ראש ביה"ס למדעי המתמטיקה

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל אביב
P.O. Box 39040, Tel Aviv 6997801