איך בוחרים מסלול לימודים?

מתלבטים מה ללמוד? אנחנו כאן כדי לעשות לכם קצת סדר

מתאים לכם.ן ללמוד מתמטיקה או סטטיסטיקה? אם אתם.ן קוראים.ות את הטקסט הזה, כנראה שהמחשבה כבר עלתה בראשכם, ואפילו יותר מזה – אתם.ן כבר בשלב "איסוף הנתונים". לכן, ריכזנו כאן מידע שיעזור לכם.ן לבחור את תכנית הלימודים בבית הספר למדעי המתמטיקה שהכי תתאים לכם.ן.

 

מתמטיקה עיונית

במה עוסק התחום? מתמטיקה עיונית היא הבסיס עליו מושתת כל המדע המודרני. התחום עוסק במחשבה אבסטרקטית, פתרון בעיות ומתיחת גבולות המחשבה מעבר לקצה. 

מה עושים בסוף התואר?  ניתן להמשיך תואר שני במתמטיקה או משתלבים בחברות  כמו גוגל ופייסבוק בתפקידים בהן נדרשת חשיבה "מחוץ לקופסה".  

 

 

מתמטיקה שימושית

במה עוסק התחום? מתמטיקה שימושית  משמשת בכל תחום מדעי שניתן לתיאור מתמטי: רפואה, מדעי המחשב, כלכלה, מדעי המידע, הנדסה, פיזיקה ועוד. בנוסף ללימוד ההיבטים התאורטיים החישוביים והיישומיים של המתמטיקה, התואר במתמטיקה שימושית מקנה רקע בסטטיסטיקה ומדעי המחשב ומשלב קורסים עם אלמנטים יישומיים.

 

מה עושים בסוף התואר? ניתן להשתלב במגוון תפקידים שדורשים יכולת מתמטית ואנליטית גבוהה, כגון פיתוח אלגוריתמים, מדעי נתונים (data science), עיבוד תמונה, סימולציות פיננסיות algotrading)), או ניתן להמשיך לתואר שני במתמטיקה שימושית.

 

 

מתמטיקה שימושית וסטטיסטיקה להייטק

במה עוסק התחום? שיטות קלסיות ומודרניות במתמטיקה וסטטיסטיקה בתחומים כגון אינטליגנציה מלאכותית, אלגוריתמים, הסתברות ו-big data. התחום כולל היכרות עם הכלים המתמטיים המבוקשים ביותר בחברות ההייטק המובילות ונותן הזדמנות לשלב את התאוריה עם הפרקטיקה, כך שבוגרי.ות התחום יקבלו את הכלים ללמוד ולהתפתח בתחום ההייטק שמשתנה כל הזמן.

 

מה עושים בסוף התואר? תעיפו מבט אחד על הפסקה למעלה ותראו את כל ה buzz words הכי חמות בתחום. AI? Big Data? אלגוריתמיקה  - כל מה שמעסיקים הכי מחפשים. תוכלו להשתלב בקלות  בתפקידים מבוקשים בחברות הייטק גדולות או קטנות, או להמשיך לתואר שני במתמטיקה שימושית, סטטיסטיקה, או חקר ביצועים. 

 

 

סטטיסטיקה וחקר ביצועים

במה עוסק התחום? המחקר בסטטיסטיקה היום מגוון מאי פעם.  מאגרי מידע גדולים (big data) מאפשרים לנבא סיכויים של אדם לחלות במחלה מסוימת, ליצור מודלים המדמים התנהגות אנושית, ועוד ועוד. תחום מבוקש נוסף הוא חקר הביצועים והאופטימיזציה העוסק בבניית שיטות מתמטיות יעילות למציאת פתרונות לבעיות אופטימיזציה שונות, כגון בעיות השמה, שחזור תמונות, בעיות הקצאת משאבים וכן מגוון של בעיות הנובעות ממדעי הנתונים.  במהלך התואר תלמדו גם קורסים בתורת המשחקים אשר עוסקת בקבלת החלטות של בני אדם והתנהגות כלכלית.

 

מה עושים בסוף התואר? כמות המידע שנצברת היום היא עצומה ומישהו צריך לדעת איך לפענח אותה וגם איך לעזור לחברות לעשות מזה כסף, לארגוני בריאות ליצור לנו רפואה שמותאמת לנו במדויק או לנטפליקס להציע לנו את הסדרה הבאה שנתאהב בה...בוגרים.ות התחום משתלבים.ות במגוון חברות הייטק וביוטק, עוסקים.ות  בתחומי הכלכלה ומדעי המדינה, עובדים באופטימיזציה של אלגוריתמים, או להמשיך לתואר שני בסטטיסטיקה, חקר ביצועים או תורת המשחקים.

 

 

סטטיסטיקה ומדעי המוח

במה עוסק התחום? בנוסף ללימודי סטטיסטיקה, לומדים על נפלאות המוח האנושי, על כל מרכיביו הביולוגיים, בשילוב מודלים מתמטיים וסטטיסטיים. הלימודים בתחום כוללים התנסויות במעבדה יחד עם לימודים תאורטיים ומעניקים חוויה ייחודית של שילוב סטטיסטיקה עם חקר המוח.

 

מה עושים בסוף התואר?

ניתן לעבוד בחברות שעוסקות בפיתוח תרופות ומכשור רפואי או להמשיך תואר שני בסטטיסטיקה, מדעי הנתונים או מדעי המוח.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>