איך זה ללמוד מתמטיקה?

המיקום הכי מבוקש לקבוצות לימוד – השולחן מחוץ לבניין שרייבר
המיקום הכי מבוקש לקבוצות לימוד – השולחן מחוץ לבניין שרייבר
אוהבים לצפות בנטפליקס?

הידעתם שמתמטיקאים וסטטיסטיקאים היו אחראים על פיתוח האלגוריתם שבזכותו אנשים בכל העולם מקבלים המלצה על הסרט או הסדרה שהכי מתאימה להם באותו רגע, בלי הצורך לעבור על רשימה ארוכה ומסורבלת של כותרים?

תגידו, איך הגעתם.ן לקמפוס שלנו בפעם הראשונה?

 

אם השתמשתם.ן ב- WAZE, הטלפון שלכם.ן השתמש באלגוריתמים מתמטיים מתחום תורת הגרפים כדי לחשב עבורכם מסלול עוקף פקקים.

 

אם אתם.ן גרים.ות בתל אביב, ייתכן שהשכרתם.ן אופניים של תל-אופן כדי לדווש לקמפוס. חשבתם.ן פעם איך החליטה עיריית תל אביב היכן למקם תחנות תל אופן כדי שישרתו את המספר הכי גדול של אנשים.ות מבלי לבזבז משאבים על מיקום תחנות במקומות לא יעילים? ואיך מעבירים את האופניים ביעילות ממקום למקום? תורת האופטימיזציה יכולה לספק את התשובות לשאלות אלו ואחרות.

 

 

 

אולי שמעתם.ן על היום הפתוח שלנו באחת הרשתות החברתיות?

 

כבר ב 1929 הציע סופר הונגרי בשם קרינתי את הרעיון שכל בני האדם בעולם נמצאים לכל היותר במרחק של "6 דרגות של הפרדה" אחד מהשני. כך, שרשרת של עד 6 "חברים" יכולה לקשר בין כל שני אנשים על פני כדור הארץ. הרעיון המהפכני שנולד בסיפור בדיוני הוביל לפיתוח של תורה מתמטית (network science) אשר מסבירה למשל תופעות כגון התפשטות של שמועות, מגפות, ומוצרים חדשים ברשתות חברתיות.

 

 

אם אתם.ן מחפשים.ות תחום לימוד וגם מקצוע שיאפשר לכם.ן לצלול לעומק הדברים בכל תחום שמעניין אתכם, ממתמטיקה טהורה ועד רפואה, משיווק ועד פיתוחים טכנולוגיים – נעים מאוד, אנחנו בית הספר למדעי המתמטיקה של אוניברסיטת תל אביב.

 

למה לצפות במהלך התואר?

אנחנו מאמינים בלבחור את התלמידים.ות הטובים.ות ביותר ואז לאתגר אותם עם המיטב שיש לתחום המתמטיקה והסטטיסטיקה להציע. מהלך הלימודים הוא תובעני והתואר יצריך מכם.ן הרבה ריכוז והתמדה. אך המטרה העיקרית שלנו היא שתצליחו.  הסגל שלנו יהיו שם כדי לעזור , ולוודא שאתם.ן מבינים את כל חלקי חומר הלימוד, ולא רק לבדוק את הידע שלכם.ן במבחנים.

על מנת להקל על העומס במהלך הסמסטר הראשון ללימודים, אנחנו מציעים קורסי ריענון במתמטיקה וגם ללמוד בקיץ לפני תחילת הלימודים את הקורס "מבוא לתורת הקבוצות". חשוב לנו שכל התלמידים.ות שלנו יקבלו את מלוא התמיכה כדי ללמוד ולהצטיין בתחומים שמעניינים אותם.ן.

 

מה קורה אחרי התואר?

לימודי מדעי המתמטיקה והסטטיסטיקה מכשירים אתכם.ן לעסוק כמעט בכל תחום שתבחרו. אם תרצו להמשיך את לימודי מדעי המתמטיקה אצלנו תוכלו להמשיך למסלולים המחקריים של התואר השני והשלישי, ובמידה ותרצו להשתלב בשוק העבודה יחכו לכם משרות מרתקות בהייטק, כלכלה, מחקר רפואי, מדעי החברה ותחומים אחרים.

 

פנים מוכרות בקמפוס

היום הראשון באוניברסיטה יכול להרגיש קצת בודד ומלחיץ, אז רצינו להכיר לכם.ן את קרן, אחת הסטודנטיות שלנו שאולי יצא לכם להיתקל בה במסדרונות.

 

קרן מור, תואר ראשון במתמטיקה עיונית

קרן מור, תואר ראשון במתמטיקה עיונית

 

למה בחרת ללמוד דווקא את המקצוע הזה?

"בתיכון לא הייתי טובה במתמטיקה, עשיתי בגרות של 3 יחידות. אבל אז מורה אתגרה אותי להשתפר אז שיפרתי ל5 יחידות והתקבלתי ללמוד כאן."

 

אם לא היית לומדת את זה, מה היית לומד/ת?

"כנראה רפואה."

 

מהו הקורס האהוב עליך בתואר?

"חדו"א 1. זה היה האתגר הכי גדול שעמדתי בפניו. הוא גרם לי להישאר ללמוד כאן."


 

מה הדבר שהכי חשוב לך לצאת איתו מהתואר?

"הערכה עצמית ובטחון."

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>