מצטייני בית הספר למדעי המתמטיקה תשע"ו

עודכן: 22.06.2016
  • תואר ראשון
  • תואר שני
  • תואר שלישי
  • פרסים
  • עוזרי הוראה
  • תלמידים הלומדים בתכנית בנו ארבל

מצטייני תואר ראשון

 

טל אוגרטן

טל החלה ללמוד במסלול הדו-חוגי מתמטיקה ומדעי המחשב. החליטה מיד בהתחלה לעבור לתוכנית הרב תחומית למתמטיקה ומדעי הרוח ומשלבת לימודי מתמטיקה עם פסיכולוגיה, מגדר ופילוסופיה של המדעים. השגיה גבוהים וזה לא פשוט כאשר לומדים כמה תחומים שונים במקביל. מתכננת להמשיך ללמוד לקראת תואר שני במתמטיקה. ל לא יכלה להשתתף היום בטקס היות והיא נמצאת כרגע בפסטיבל מידברן. ארוע שנמשך 5 ימים, בהם מוקמת עיר זמנית במדבר ובה מתקיים מרחב שמאפשר חיים קהילתיים, יצירה, אומנות וביטוי עצמי רדיקלי. השנה מתקיים האירוע בחודש יוני בנגב שבמסגרתו מקימים טל וחבריה מיצב של חמם טורקי.

 

ארבל אדמוני                         

ארבל עתודאי הלומד ב"תוכנית ארזים" יתגייס לחיל המודיעין בספטמבר השנה. הוריו פיזיקאים ומגיל צעיר נחשף לעולם המתמטיקה והפיזיקה. המתמטיקה הכריעה. כשהיה בכיתה ד' נהג ארבל להיכנס לשיעורי המתמטיקה של הכיתות הגבוהות, כדי לאתגר את עצמו ולפני שהגיע לאוניברסיטה שמע קורסים במתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה. ציוניו מעולים וראויים לכל שבח. ארבל מנגן על פסנתר מוסיקה קלאסית.

 

תומר בינקוביץ

תומר הגיע לאוניברסיטה כאשר הצטרף לתוכנית תלמידים במעמד מיוחד ע"ש בנו ארבל כשהיה בן 14 וחצי  בסוף כיתה ח'. תומר התעניין בממטיקה כבר מהגן. בכיתות א' ב' למד מתמטיקה מוגברת, בכיתה ג' למד מתמטיקה מספריו של בני גורן והצטרף לתוכנית בר אילן, שם למד שנתיים. הוא סיים בגרות במתמטיקה 5 יחידות עוד בכיתה ח' בציון העגול 100.  על התוכנית שמע בבית הספר בו למד (הנדסאים בהרצליה)  והספיק לפגוש את פרופ' בנו ארבל לראיון אישי לפני פטירתו. תומר יסיים את לימודי התואר הראשון בקיץ ויתגייס לתוכנית "ארזים "II בספטמבר. זוהי תוכנית חדשה שבה מסיימים תואר שני בשנה. התחום שמעניין אותו הוא "סיבוכיות". חוץ ממתמטיקה אוהב מאוד כדורסל. שיחק בליגה מקצועית, אבל המתמטיקה שאבה אותו וכעת הוא משחק כתחביב.

 

יותם חרובי

אחרי השירות הצבאי ביחידת המודעין החל יותם ללמוד לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בטכניון. במקביל, הוא עבד כמהנדס חשמל. במהלך העבודתו נתקל בתחום "תכנון ניסויים" שמאוד עניין אותו. הוא שינה כיוון ונרשם לאוניברסיטת תל אביב למסלול סטטיסטיקה וחקב"ץ וכלכלה. ציוניו לתואר מעולים. יותם מתכנן להמשיך את לימודיו לתואר שני בתחום סטטיסטיקה יישומית. לפרנסתו הוא עובד כיום ככלכלן במועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, שם משלב את שני התחומים אותם הוא לומד – סטטיסטיקה וכלכלה. יותם גר בכרכור, לומד בתל אביב ועובד בירושלים, מה שמסתדר עם האהבה השניה שלו  -ריצה למרחקים ארוכים.

 

טל כהן

טל יליד מושב יעד שבצפון. לאחר שירותו הצבאי ביחידת המודיעין החל טל את לימודי התואר הראשון במסלול הדו-חוגי מתמטיקה פיסיקה בכך בעצם חי בשלום עם אימו המתמטיקאית ואביו הפיזיקאי שכבר מגיל צעיר איתגרו אותו בחשיבה המדעית. ממוצע ציוניו גבוה במיוחד וראוי לכל שבח. טל מתכוון להמשיך לתואר שני והוא בהחלט בדילמה באיזה תחום. במקביל ללימודיו טל עובד בחברת אבטחת מידע. ובזמנו הפנוי משחק כדורסל.

 

עידן כפיר

עידן עתודאי לומד במסלול "ארזים" מסלול תובעני הדורש סיום בשנתיים. הוא יתגייס בקיץ לחיל תקשוב. עידן מצליח לשמור על ציונים מעולים למרות המסלול המואץ. בזמנו הפנוי הוא משחק שחמט עם שחקנים מכל העולם באינטרנט ופעיל בקבוצת –DND במשחק תפקידים בעולם וירטואלי. דרך אגב, עידן כפיר וארבל אדמוני שחילקנו לו פרס הם שותפים לדירה.

 

נעמה לסט

לאחר שירותה הצבאי בחיל תקשוב החלה נעמה ללמוד לתואר ראשון באוניברסיה העברית מתמטיקה ומדעי המחשב. לאחר שנה החליטה לשנות כיוון – עברה לאוניברסיטת תל אביב ונרשמה למסלול הדו-חוגי סטטיסטיקה וכלכלה. במסגרת עבודתה בניתוח בסיסי נתונים גדולים הבינה שזה התחום שמעניין אותה. נעמה משלבת לימודים ועבודה ומיישמת את לימודיה במקום עבודתה בבנק ישראל, שם היא עובדת עם בסיסי נתונים ענקיים וניתוחם, מתחום שוק ההון. נעמה מציירת ציורים מופשטים בצבעי אקריליק ופחם.

 

נופר מני

לאחר השירות הצבאי בפיקוד העורף החלה נופר את לימודיה לתואר ראשון במסלול הדו-חוגי סטטיסטיקה וכלכלה. ציוניה של נופר גבוהים וראויים לשבח. נופר כבר מיישמת את מה שלמדה סטטיסטיקה והיא עובדת, במקביל ללימודים, בבנק ישראל בחטיבה למידע וסטטיסטיקה. נופר מתכננת להמשיך את הלימודים לתואר שני בתחום הסטטיסטיקה היישומית. בזמנה הפנוי מתאמנת נופר בקיקבוקסינג.

 

מאור פריטל

מאור הצטרף לאוניברסיטת תל אביב במסגרת תוכנית תלמידים במעמד מיוחד ע"ש ד"ר בנו ארבל כשהיה בן 16 כתלמיד כיתה יא' לאחר שקפץ כיתה בתיכון ליידי דיוויס. את החשיפה לנפלאות המתמטיקה קיבל מאביו שהוא מתמטיקאי. בגיל מאוד צעיר. מאור מסיים כעת את לימודיו לתואר 1  במסלול הדו-חוגי מתמטיקה מדעי המחשב בממוצע ציונים גבוה ויתגייס בקיץ לצבא. הוא מקווה להמשיך לתואר שני במקביל לשירותו הצבאי. מנגן בגיטרה בהרכב מוסיקלי.

 

דפנה שדה

דפנה מגיעה ממושב בני דרור. סיימה את לימודיה בתיכון במגמת פיסיקה ומדעי המחשב ולמדה בפרויקט בר אילן. בשירות הצבאי בחיל האויר, הפכה מתלמידה למורה לפיסיקה ומתמטיקה בבית הספר לטיסה. כעת מסיימת תואר ראשון במסלול הדו-חוגי מתמטיקה מדעי המחשב. ציוניה מעולים. היא כבר החלה ללמוד לתואר שני במדעי המחשב בתוכנית מלגות בהקדשת זמן מלא (תוכנית שבה לומדים את התואר השני בשנתיים ומקבלים מלגת קיום מלאה). דפנה בזמנה הפנוי עושה יוגה.

 

מתן שלזינגר                                                                           

מתן סיים את שירותו הצבאי בצנחנים ונרשם ללימודי התואר הראשון במסלול הדו-חוגי בסטטיסטיקה וכלכלה. ציוניו לתואר הראשון מעולים וראויים לשבח. הוא לקח את הסטטיסטיקה בתור חוג שני לכלכלה אבל התהפכו היוצרות - הוא מתכוון להמשיך את לימודיו לתואר שני בסטטיסטיקה, שאליה התוודע לראשונה בלימודיו לתואר ראשון, והחליט שזה התחום שמעניין אותו. לפרנסתו הוא עובד בחברה פרטית לייעוץ אסטרטגי. מתן אוהד שרוף של הפועל תל אביב בכדורסל – אדום זה הצבע.

 

דור שמויש                                                                               

דור הצטרף לתוכנית בנו ארבל כשהיה בן 14 וחצי, תלמיד כיתה ט' בבית הספר "אורט גוטמן" בנתניה. על הצטיינותו בלימודים לתלמידים במעמד מיוחד קיבל דור לפני שלוש שנים, בטקס זה ,פרס הצטיינות מטעם בית הספר למדעי המתמטיקה. בסמסטר א' השנה סיים דור את לימודי התואר הראשון בממוצע ציונים של 100. כעת ממשיך דור לתואר שני במתמטיקה עיונית. הוא החל את צעדיו הראשונים בעבודת המאסטר בהנחייתו של פרופ' ליאוניד פולטרוביץ בתחום "גיאומטריה סימפלקטית". בנוסף ללימודים דור משחק טניס שולחן.

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>