ברוכים.ות הבאים.ות לעולם המתמטיקה הגדול

המקום המושלם ללמוד ביחד - הדשא מול בניין שרייבר

 

 

מתמטיקה היא מדע אוניברסלי: הבסיס לטיסות לחלל, לאלגוריתם שמציע לכם איזה סרט תרצו לראות, למדעי הנתונים שמאפשרים לרופאים.ות למנוע מגיפות ועוד. אבל אנחנו לא צריכים לספר לכם את זה – אם הגעתם לכאן סימן שאתם.ן כבר יודעים.ות עד כמה מתמטיקה היא מדע מרתק, סוחף ורחב. אצלנו, בבית הספר למדעי המתמטיקה באוניברסיטת תל אביב, תוכלו לגלות ולחוות מתמטיקה עדכנית, פורצת גבולות ומפתיעה. אצלנו תלמדו את המתמטיקה והסטטיסטיקה שיאפשרו לכם.ן להבין ולהוביל בכל תחום שתבחרו, וגם את הכלים להתמודד עם האתגרים שאף אחד עוד לא חשב עליהם.

 

ללמוד מהטובים בתחום וגם אחד מהשני

מכיוון שיש לנו את צוות החוקרים.ות הגדול ביותר מכל האוניברסיטאות בארץ, במהלך הלימודים תוכלו להיחשף למגוון עצום של תחומים מתמטיים וסטטיסטיים, מהמדע האבסטרקטי ביותר ועד לפתרונות יישומיים לבעיות של המחר. הסגל שלנו זכה בעשרות פרסי הצטיינות בינלאומיים ומענקי מחקר. עם זאת, הם רואים בכם, המתמטיקאים.ות והסטטיסטיקאים.ות של העתיד, את האתגר הכי חשוב שלהם.ן, ומאמינים.ות שמקום הלימודים צריך להרגיש כמו בית. מהסיבה הזאת אנחנו מציעים לסטודנטים.ות המצטיינים.ות שלנו מלגות מחיה. החוקרים.ות שלנו מארגנים.ות סמינרים שבועיים בהם סטודנטים, פוסט-דוקטורנטים ומרצים.ות מספרים.ות על המחקר שלהם ולומדים.ות אחד מהשני. בנוסף אנחנו מזמינים את מיטב המרצים.ות מחו"ל על מנת שהם יחלקו איתנו ואיתכם.ן את הידע שלהם ויחשפו אותנו ואתכם.ן למחקר המתמטי והסטטיסטי מחוץ לישראל.

 

תצטרפו לפתרון החידה הבאה

תכירו את האנשים שאולי יהיו חלק מקבוצת המחקר שלכם, או שתפגשו בסמינר המחלקתי, או סתם תשבו איתם לקפה בדשא שמחוץ לבניין שרייבר.

 

ברק בריל, דוקטורנט בסטטיסטיקה וחקר ביצועים וליאור שלום, לומדת תואר שני במתמטיקה במגמת מתמטיקה עיונית

 

ברק, למה דווקא אוניברסיטת תל אביב?

"הנושאים שחוקרים כאן מעניינים אותי, והמחלקה שלי היא בגודל של משפחה. עשרה מרצים, כמה עשרות סטודנטים.ות בכל תואר, בכל שלב תוכלו לפנות לכל אחד מהמרצים בכל נושא, החל משיעורי הבית ועד לחזית המחקר שהם מתעסקים בו."

 

עם מה הכי חשוב לך לצאת בסוף התואר?

"אני רוצה קודם כל להנות מהדרך. בנוסף, בסוף אני רוצה לצאת עם תחושת בטחון בעצמי שאני יודע לגשת לבעיות חדשות ולא ידועות לבד."

 

איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

"בתעשיית ההייטק, בתחום שמשלב תוכנה ומדע נתונים."

 

איפה אפשר למצוא אותך כשאתה לא באוניברסיטה?

"מנסה ללמוד מתכונים חדשים, מבשל, מכין פיצה עם חברים מהלימודים."

 

ליאור, למה דווקא אוניברסיטת תל אביב?

"לפני התואר השני הייתי בהייטק. הרווחתי משכורות יפות, אבל זה הרגשתי שזה לא מספיק. לימודים, לעומת זאת, זה משהו שאפשר לשקוע בו בוקר עד הערב, כל יום. אני יודעת שאומרים שבתל אביב הלימודים הכי קשוחים, 

אבל כשאת נכנסת לאווירה זה סוחף אותך. את מרגישה שלא עושים לך הנחות, שכל רגע קשה הוא בעצם מחשל. האוניברסיטה היא מקום כיף להיות בו."

 

עם מה הכי חשוב לך לצאת בסוף התואר?

"אחד הדברים שאני רוצה לעשות זה להנגיש מתמטיקה ליותר אנשים. יש כל כך הרבה קהלים בארץ שמרגישים שמתמטיקה זה לא בשבילם, שזה קשה מדי, שזה לא נגיש. אני רוצה להראות דרך העבודה שלי שזה אפשרי וידידותי יותר ממה שחושבים. אני רוצה להמשיך לדוקטורט, ומשם להמשיך לחקור מתמטיקה ולהשפיע על העולם."

 

איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

"עמוק בדוקטורט."

 

איפה אפשר למצוא אותך כשאת לא באוניברסיטה?

"בטיולים עם הכלבה שלי או סתם יוצאת לריצות."

 

מתן שלזינגר, לומד תואר שני בסטטיסטיקה ומדעי המידע

 

מתן, למה דווקא אוניברסיטת תל אביב?

הבנתי שמי שרוצה ללמוד סטטיסטיקה ברמה גבוהה – צריך להגיע לתל אביב. וגם לא רציתי לגור בירושלים..."

 

עם מה הכי חשוב לך לצאת בסוף התואר?

"תחושת מסוגלות. שאני יכול לעשות כל דבר שארצה."

 

איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

"עובד בסטארט-אפ שהקמתי."

 

איפה אפשר למצוא אותך כשאתה לא באוניברסיטה?

"אוכל במקומות הכי שווים בתל אביב, צופה במשחקים של "הפועל" בכדורסל ועושה כושר."

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>