ביה"ס לפיזיקה ולאסטרונומיה - תכנית לימודים משולבת בפיזיקה ובמדעי החיים

עודכן: 28.08.2018

קורסים, שעות ודרישות קדם

(סך השעות לתואר בפועל: 190-183 ש"ס, לשקלול: 186-179 ש"ס,

מתוכן  בפיזיקה: 119-112 ש"ס, לשקלול: 115-108ש"ס,

מתוכן במדעי החיים: 78-71 ש"ס) *

 

 

יועצי התכנית

פרופ' אלי אייזנברג - ביה"ס לפיזיקה ולאסטרונומיה

ד"ר יפתח נחמן - הפקולטה למדעי החיים

 

מטרת הלימודים ומבנה הלימודים

ההתפתחות המואצת של המחקר הפיזיקלי במערכת ביולוגיות מחד, והצורך ברעיונות וכלים מתחום הפיזיקה במחקר במדעי החיים מאידך, מעוררים את הצורך בחוקרים בעלי הכשרה יסודית בשני התחומים.  כמו כן, מספר הולך וגדל של חברות תעשייתיות עוסקת בפיתוח מוצרים המשלבים שיטות פיזיקליות מתקדמות ביישומים ביולוגיים ורפואיים.  מטרת התכנית היא להכשיר עתודת חוקרים, אשר ברובם ימשיכו בלימודים לתארים גבוהים, ויוכלו להמשיך במחקר, באקדמיה או בתעשייה, בכל אחד מן התחומים לפי בחירתם, תוך רכישת ידע רחב בתחום השני.

 

תכנית זו מבוססת על שילוב קורסים הניצנים על ידי בית הספר לפיזיקה ולאסטרונומיה וקורסים המוצעים לתלמידי הפקולטה למדעי החיים, ותופעל במשותף על ידי שתי יחידות אלה.

 

קהל היעד של התכנית הוא תלמידים בעלי כישורים אנליטיים חזקים המתעניינים במדעי החיים.  התכנית תאפשר להם לשלב בין תחומי העניין השונים.  התכנית היא תכנית יוקרתית ותנאי הקבלה אליה יהיו גבוהים מהנהוג בשתי התכניות החד-חוגיות.

 

משך הלימודים שלש שנים, ובסיומן יוענק לבוגרים תואר בוגר בתכנית לימודים משולבת בפיזיקה ובמדעי החיים.  עומס הלימודים בתכנית גבוה במקצת מהעומס הנהוג בתכניות הנפרדות.  ציוני הקורסים ישוקללו בכל חוג בנפרד ובסיום המסלול יקבלו הבוגרים שני ציוני גמר. התכנית תאפשר לבוגרים להמשיך בלימודים מתקדמים בפיזיקה או במדעי החיים. 

 

תלמידי שנה ג' יבצעו שני פרויקטים אחד בפיזיקה ואחד בביולוגיה. ניתן יהיה להמיר את הפרויקט בפיזיקה בקורס "מעבדה בפיזיקה ג' ".

 

 

 

*   על שעות אלה יש להוסיף 4 ש"ס במסגרת "כלים שלובים".

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>